Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził byłej partnerce i wymuszał od niej pieniądze, został aresztowany

Trzymiesięczny areszt zastosował sąd wobec 28-letniego mężczyzny. Jest on podejrzany o kierowanie gróźb karalnych i nękanie byłej partnerki, a także o wymuszanie od niej pieniędzy. Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę, kiedy ten przyszedł do kobiety do pracy. Podejrzany usłyszał zarzuty karne w warunkach recydywy, za co grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wolskiej komendy otrzymali zgłoszenie, że do miejsca pracy pokrzywdzonej ma przyjść mężczyzna, który grozi kobiecie od jakiegoś czasu, nęka ją, nachodzi w pracy i wyzywa. Mężczyzna wielokrotnie wysyłał wiadomości tekstowe do kobiety, grożąc jej pozbawieniem życia. Kiedy była w pracy wymuszał od niej pieniądze pod wpływem groźby. Zdenerwowana kobieta poprosiła o pomoc policjantów. Funkcjonariusze podjęli obserwację. Tuż po 19.00 w pobliżu sklepu pojawił się wskazany mężczyzna. Funkcjonariusze zatrzymali go i doprowadzili do komendy.

Sprawą zajmowali się policjanci z wydziału do walki  z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Śledczy gromadzili materiał dowodowy. Mężczyzna był wcześniej karany i przebywał dwukrotnie w zakładzie karnym za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu oraz przeciwko rodzinie i opiece. W styczniu 2019 roku opuścił więzienne mury.

Podejrzany został doprowadzony do rejonowej prokuratury. Usłyszał on zarzut stalkingu, gróźb karalnych i wymuszenia rozbójniczego w warunkach recydywy. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie środka izolacyjnego wobec mężczyzny i decyzją sądu został on aresztowany na trzy miesiące.

kom. Marta Sulowska/ea

  • Na zdjęciu widoczny zatrzymany mężczyzna w czerwonej kurtce, siedzi na krześle. Obok przy biurku są nieumundurowani policjanci.
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Na zdjęciu widoczny zatrzymany mężczyzna w czerwonej kurtce, siedzi na krześle. Obok przy biurku jest nieumundurowany policjant.
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
Powrót na górę strony