Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dręczył żonę i jej 91-letnią matkę

Data publikacji 26.02.2021

Trzy miesiące aresztu - taką decyzję podjął sąd w stosunku do mężczyzny podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad żoną i jej matką. Jak ustalili wolscy policjanci, 67-latek wielokrotnie wszczynał awantury, podczas których wyzywał, popychał i groził pozbawieniem życia. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Kilka dni temu policjanci z wolskiej komendy interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym awantury domowej. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia, z których wynika, że w nocy do mieszkania przyszedł pijany 67-latek, który wyzywał żonę i jej matkę. W trakcie awantury uderzał żonę pięściami w głowę, jej matkę w wieku 91 lat odepchnął. Agresywny mężczyzna groził kobiecie pozbawieniem życia.

67-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej celi. Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego zgromadzili materiał dowodowy. Okazało się, że mężczyzna od kilku lat dręczy obie kobiety. Podejrzany usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad kobietami. Policjanci wspólnie z prokuratorem wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec 67-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny aresztu na trzy miesiące. Za znęcanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska/ea

Powrót na górę strony