Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

73-latek potrącił rowerzystkę i próbował uciec. Został zatrzymany przez dzielnicowego z Woli, który przebywał na urlopie

Data publikacji 19.04.2021

Dzielnicowy z Woli podczas urlopu na terenie powiatu biłgorajskiego zareagował na zachowanie 73-letniego kierowcy fiata, który kierując bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości potrącił rowerzystkę. Pijany kierowca po zdarzeniu próbował uciekać, został jednak przez niego zatrzymany. Kobieta trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie w miejscowości Turobin na ul. Szczebrzeskiej. Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia 73-letni mieszkaniec gminy Turobin kierując osobowym fiatem potrącił jadącą w tym samym kierunku rowerzystkę, a  następnie próbował uciec z miejsca zdarzenia.

Mężczyzna został zatrzymany kilka ulic dalej przez  dzielnicowego na co dzień pełniącego służbę w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa IV, przebywającego w tym czasie na urlopie. Policjant znajdując się w okolicy usłyszał zamieszanie powstałe na ulicy i natychmiast zareagował zatrzymując zbiega.

Cyklistka została przetransportowana do szpitala, na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń. Jak wykazała dalsza kontrola 73-letni mężczyzna nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami kategorii B, a samochód, którym kierował, nie był ubezpieczony.

Teraz mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15 oraz świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tysięcy złotych.

młodszy aspirant Joanna Klimek KPP Biłgoraj/kom. Marta Sulowska/is

Powrót na górę strony