Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wracali z Holandii z narkotykami

Policjanci z wydziału kryminalnego z Woli w wyniku przeprowadzonych czynności operacyjnych zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Kryminalni wiedzieli, że obaj wracają z Holandii, na terenie kraju wsiedli do pociągu, który jechał ze Świnoujścia. Do zatrzymania doszło na Dworcu Zachodnim. Policjanci ujawnili jeszcze narkotyki i pieniądze w mieszkaniu jednego z nich. Obaj już usłyszeli zarzuty karne.

Policjanci z wydziału kryminalnego wolskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w wyniku ustaleń operacyjnych wiedzieli, że mężczyźni będący w ich zainteresowaniu będą wracać z Holandii z narkotykami. Z ich ustaleń operacyjnych wynikało, że na terenie kraju będą wracać do Warszawy pociągiem jadącym ze Świnoujścia. Zaplanowali działania i przystąpili do realizacji. Na Dworcu Zachodnim doszło do zatrzymania, kiedy mężczyźni wysiedli z pociągu. Obaj w wieku 24 i 28 lat byli zaskoczeni sytuacją. Od razu kategorycznie zaprzeczali, że przy sobie nic nie mają zabronionego. U jednego z nich w torbie podróżnej policjanci ujawnili niemalże 30 gramów marihuany, natomiast u drugiego ponad 40 gramów tego samego narkotyku, ponad 10 gramów haszyszu oraz tysiąc euro. Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy.

W trakcie dalszych czynności jeden z mężczyzn w wieku 28 lat był agresywny i odepchnął policjanta, próbował wyrwać mu telefon komórkowy, który został zabezpieczony w sprawie. W trakcie przeszukania mieszkania jednego z nich kryminalni ujawnili w plecaku szklany słoik z marihuaną, haszysz, mefedron, amfetaminę i tabletki ecstasy. Policjanci zabezpieczyli również środki pieniężne w kwocie ponad pięću tysięcy złotych.

Śledczy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu skrupulatnie przeprowadzili czynności procesowe. Mężczyźni byli wcześniej notowani za różne przestępstwa. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzuty, 24 latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków za co może grozić kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności, natomiast drugi z mężczyzn odpowie za posiadanie środków odurzających i naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Grozi za to kara do trzech lat więzienia.

kom. Marta Sulowska/is

  • Zabezpieczone pieniądze i narkotyki.
    Zabezpieczone przez policjantów pieniądze i narkotyki.
  • Na zdjęciu widoczny susz roślinny.
    Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
  • Na zdjęciu widoczne torebki z zawartością suszu roślinnego i leżące obok banknoty euro.
    Zabezpieczone przez policjantów narkotyki i pieniądze

Film Zabezpieczone pieniądze i narkotyki

Opis filmu: Zabezpieczone pieniądze i narkotyki

Pobierz plik Zabezpieczone pieniądze i narkotyki (format mp4 - rozmiar 13.35 MB)

Powrót na górę strony