Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi na spotkaniu z przedstawicielami spółdzielni

Data publikacji 16.07.2021

Dzielnicowi z Woli i Bemowa dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, docierają do osób starszych, które w sposób szczególny narażone są na działalność oszustów działających m.in. metodą „na policjanta czy administratora”. Tym razem dzielnicowi z Bemowa spotkali się z przedstawicielami kolejnych już spółdzielni mieszkaniowych, aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie mieszkańców. Była to okazja do przypomnienia o założeniach programu „Dzielnicowy bliżej Nas”.

Dzielnicowi z Woli i Bemowa w ramach codziennych obchodów rejonów służbowych prowadzą działalność edukacyjno-profilaktyczną wśród mieszkańców. Realizują zadania mające na celu ograniczenie przestępstw dokonywanych m.in. metodą na wnuczka, policjanta, administratora. Policjanci inicjują i uczestniczą w spotkaniach ze społeczeństwem, seniorami, przedstawicielami samorządu, są obecni na debatach społecznych, biorą udział w różnych wydarzeniach z udziałem lokalnej społeczności. Dzielnicowi przekazują mieszkańcom informacje na temat sposobów działania przestępców, ostrzegają, uczą, jak unikać zagrożeń, jednocześnie uwrażliwiają otoczenie, sąsiadów, znajomych i rodzinę seniorów.

Tym razem dzielnicowi z wolskiej komendy spotkali się z przedstawicielami już kolejnych Spółdzielni Mieszkaniowych. Tematem przewodnim było przeciwdziałanie oszustom na tzw. „policjanta”. Poruszane zostały również tematy dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa mieszkańców, próbując jednocześnie uwrażliwić i uświadomić pracującym tam osobom, że one również mają realny wpływ na zapobieganie działalności przestępców. Dzielnicowi pozostawiają podczas takich spotkań plakaty oraz ulotki w celu przekazania ich mieszkańcom. W przygotowanych materiałach znajdują się również informacje o „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”, które wpisują się w ideę programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”, zapoczątkowanego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

kom. Marta Sulowska

Powrót na górę strony