Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za włamania do samochodów

Data publikacji 09.11.2021

Policjanci z Woli ustalili i zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzanego o włamania do samochodów i kradzieży z nich rzeczy. Mężczyzna był wielokrotnie notowany za włamania i kradzieże. Przebywał ponad siedem lat w zakładzie karnym za przestępstwa przeciwko mieniu oraz życiu i zdrowiu, był również wielokrotnie poszukiwany przez organy ścigania. Podejrzany usłyszał trzy zarzuty karne w warunkach recydyw. Za kradzież z włamaniem grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Woli pracowali nad zgłoszeniami dotyczącymi włamań do samochodów i kradzieży z ich rzeczy. Łupem sprawcy były przede wszystkim elektronarzędzia, ale również sprzęt sportowy oraz sprzęt elektroniczny. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 30 tysięcy złotych. Funkcjonariusze z wydziału patrolowo-interwencyjnego ustalili tożsamość sprawcy. Mężczyzna był im doskonale znany z wcześniejszych zatrzymań. Udali się prosto do miejsca jego zamieszkania.

Tam zastali 38-latka, który został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli także różne przedmioty, których pochodzenia mężczyzna nie potrafił wyjaśnić. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zgromadzili materiał dowodowy. Mężczyzna miał już wcześniej konflikt z prawem, przebywał ponad siedem lat w zakładzie karnym za przestępstwa przeciwko mieniu oraz życiu i zdrowiu, był również wielokrotnie poszukiwany przez organy ścigania. Podejrzany usłyszał trzy zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec niego środka izolacyjnego i decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

kom. Marta Sulowska/mw

Powrót na górę strony