Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzut za znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem

Policjanci z wydziału kryminalnego z komisariatu na Bemowie zatrzymali kobietę podejrzaną o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad psem. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kobieta do parówek wkładała haczyki wędkarskie, a następnie rozkładała je w bloku na klatce schodowej w celu spowodowania cierpienia lub uśmiercenia psów. Podejrzana usłyszała już zarzut. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do policjantów na Bemowie zgłosiła się pokrzywdzona, która zawiadomiła, że jej pies cierpi z powodu zjedzonego pokarmu w którym był ostry przedmiot. Kobieta dodała, że zabrała psa do lekarza weterynarii, który przeprowadził szczegółowe badania. Potwierdziły one przypuszczenia kobiety. Dochodzeniowcy z komisariatu wszczęli w tej sprawie dochodzenie i prowadzili ustalenia. Kryminalni przeanalizowali monitoring, razem z dochodzeniowcami skrupulatnie gromadzili materiał dowodowy.

Okazało się, że związek z tym ma znajoma pokrzywdzonej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta rozkładała na klatce schodowej parówki w których były ukryte haczyki wędkarskie. Swoim zachowaniem naraziła zwierzę na cierpienie lub śmierć. Kiedy policjanci mieli komplet materiału dowodowego, wcześnie rano pojechali na miejsce, gdzie kobieta mieszka. Tam doszło do zatrzymania. Kobieta została doprowadzona do komisariatu, gdzie usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem.

To nie kończy sprawy. Policjanci będą prowadzić dalsze ustalenia związane z tym zdarzeniem.

Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Każdy z nas powinien pamiętać, że zwierzę nie jest rzeczą. Jest istotą żyjącą, zdolną do odczuwania cierpienia, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.

Przypominamy, jeśli posiadasz informację o znęcaniu się nad zwierzętami poprzez m.in. torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania lub oferowaniu do sprzedaży bądź kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem skontaktuj się z Policją. Nie bądź obojętny na krzywdę zwierząt - zielona strefa

kom. Marta Sulowska/is

  • Na zdjęciu widoczna kobieta i leżące na podłodze kawałki jedzenia otoczone czerwonym kółkiem.
    Kobieta podejrzana o przestępstwo
Powrót na górę strony