Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził, łomem zadawał uderzenia, usłyszał zarzuty karne

Data publikacji 31.05.2022

Policjanci z bemowskiego komisariatu Policji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych i uszkodzenie ciała. Z wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna groził pokrzywdzonej pozbawieniem życia, po czym rzucił się na nią z łomem zadając jej cios, po czym uciekł. Podejrzany usłyszał już zarzuty karne. Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie wobec mężczyzny na trzy miesiące.

Około godziny 17 policjanci z Bemowa otrzymali zgłoszenie od zdenerwowanej kobiety, która poinformowała, że wychodząc ze sklepu została zaatakowana przez mężczyznę. Na miejscu policjanci ustalili okoliczności zdarzenia. Z wstępnych informacji wynika, iż miał on grozić kobiecie pozbawieniem życia, W końcu zaatakował ją łomem w okolice kolan powodując powierzchowne uszkodzenie ciała. Policjanci dotarli do mężczyzny, który przebywał w swoim mieszkaniu.

Ten zareagował agresywnie widząc umundurowany patrol, początkowo próbował zamknąć drzwi, aby uniknąć odpowiedzialności. Policjanci zareagowali stanowczo i uniemożliwili mu to. W mieszkaniu posiadał on łom, który został przez nich zabezpieczony. Badanie alkomatem wykazało, że 36-latek jest pod wpływem alkoholu i ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych i uszkodzenia ciała powyżej dni siedmiu. Na wniosek Prokuratora Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie wobec mężczyzny na trzy miesiące. Za to może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w sprawie postępowania nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola w Warszawie.

kom. Marta Sulowska/g.p

Powrót na górę strony