Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Żądała pieniędzy i zadawała ciosy metalową pałką, usłyszała zarzuty karne

Policjanci z Woli zatrzymali kobietę podejrzaną o usiłowanie rozboju i kradzież rozbójniczą. Z wstępnych informacji wynika, iż kobieta zażądała od pokrzywdzonego pieniędzy, po czym wielokrotnie zadawała mu ciosy metalową pałką, bijąc go po ciele. Chwilę później wyrwała znajomemu telefon komórkowy i groziła mu przemocą. Podejrzana usłyszała zarzuty karne w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu przed 22. Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące pobicia mężczyzny. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia. Z wstępnych informacji wynikało, że kobieta zaatakowała pokrzywdzonego i zażądała od niego pieniędzy. Zaraz po tym zadawała mu ciosy metalową pałką, którą wcześniej ukryła pod kurtką. Zaraz po tym uciekła. Kilkanaście minut później niedaleko miejsca w którym była wcześniej, podeszła do znajomego mężczyzny i wyrwała mu telefon komórkowy grożąc użyciem noża.

Na miejsce przyjechała karetka pogotowia, która zaopiekowała się pobitym mężczyzną. Policjanci rozpoczęli poszukiwania kobiety. Zauważyli ją na ulicy i dokonali zatrzymania. 28-latka miała przy sobie skradziony telefon komórkowy i metalową pałkę. Odebrane kobiecie przedmioty zostały zabezpieczone. Badanie alkomatem wykazało u kobiety ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Sprawą zajęli się śledczy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Okazało się, że 28-latka była już wcześniej notowana za przestępstwa przeciwko mieniu. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzana została przesłuchana w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie, gdzie usłyszała zarzuty usiłowania rozboju i kradzieży rozbójniczej. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratora i zastosował wobec kobiety tymczasowy areszt na trzy miesiące. Kobiecie grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Czynności w sprawie postępowania nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola.

kom. Marta Sulowska/bś

  • Na zdjęciu widać nieumundurowanego policjanta i zatrzymaną kobietę.
    Kobieta zatrzymana przez policjantów
Powrót na górę strony