Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzież rozbójniczą

Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Ze wstępnych informacji wynikało, że sprawca skradł kiełbasę, schował ją do kieszeni i wyszedł ze sklepu nie płacąc za nią. Na tę sytuację zareagowali pracownicy, którzy próbowali ująć mężczyznę. Ten rzucił się na nich, kopał po twarzy i zadawał ciosy pięścią. Atak agresora skutkował obrażeniami ciała u pracowników sklepu. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Woli zatrzymali 19-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Do zdarzenia doszło na koniec maja br. Wszystko zaczęło się od tego, iż mężczyzna skradł w sklepie kiełbasę. Po chwili wyszedł ze sklepu nie płacąc za towar. Kiedy zauważyli to pracownicy, wybiegli oni za młodym mężczyzną, a następnie doszło pomniędzy nimi do szamotaniny. 19-latek zaatakował pracowników, zadawał im ciosy pięścią i kopał po twarzy, w wyniku czego pokrzywdzeni doznali obrażeń ciała. Napastnik po chwili uciekł z miejsca.

Policjanci przeprowadzili oględziny, w sprawie zostało wszczęte śledztwo. Gromadzony był materiał dowodowy,  zabezpieczono również monitoring. Śledczy dążyli do ustalenia tożsamości napastnika. Kilkanaście dni później mężczyzna pojawił się w pobliżu sklepu, gdzie doszło do napaści. Powiadomieni o tym policjanci po przybyciu na miejsce zatrzymali go.

19-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola, gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej oraz spowodowania obrażeń ciała trwających powyżej dni 7. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec podejrzanego.

kom. Marta Sulowska/bś

  • Na zdjęciu widoczny nieumundurowany policjant i zatrzymany mężczyzna.
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
Powrót na górę strony