Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

On rzucił się na pracownice sklepu, ona im groziła

Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą oraz jego partnerkę podejrzaną o kierowanie gróźb karalnych. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że mężczyzna skradł w sklepie alkohol oraz inne artykuły spożywcze, na co zareagowały pracownice sklepu. Mężczyzna rzucił na kobiety i szarpał się z nimi. Niedługo po tym jego partnerka widząc co się dzieje zaczęła grozić obu kobietom. Zatrzymane osoby już usłyszały zarzuty karne.

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli otrzymali zgłoszenie w sprawie kradzieży. Z informacji, które posiadali wynikało, że mężczyzna został ujęty przez pracownice sklepu. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych informacji wynikało, że mężczyzna skradł alkohol oraz inne artykuły spożywcze, po czym wyszedł ze sklepu. Kiedy pracownice zorientowały się o co chodzi wybiegły za nim. Mężczyzna szarpał się z kobietami nie chcąc oddać skradzionego towaru. Przez cały czas próbował wyrwać się im i uciec.

39-latek został przez policjantów zatrzymany. Partnerka mężczyzny widząc co się dzieje zaczęła grozić obu kobietom. Policjanci zatrzymali również ją. Gromadzeniem materiału dowodowego zajęli się śledczy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Okazało się, że mężczyzna miał już konflikt z prawem, był siedmiokrotnie poszukiwany przez organy ścigania, wielokrotnie notowany za różne przestępstwa, w lipcu ubiegłego roku opuścił więzienne mury po sześciu latach.

W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie podejrzany usłyszał zarzut dotyczący kradzieży rozbójniczej w warunkach multirecydywy, kobieta usłyszała zarzut kierowania gróźb karalnych. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, za kierowanie gróźb karalnych grozi kara do lat 2. Na wniosek prokuratora sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy wobec podejrzanego, kobieta została objęta dozorem policyjnym. Czynności w sprawie postępowania prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie.

kom. Marta Sulowska/bś

  • Na zdjęciu widoczny umundurowany policjant i zatrzymany mężczyzna.
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Na zdjęciu widoczny umundurowany policjant i zatrzymana kobieta.
    Kobieta zatrzymana przez policjantów
Powrót na górę strony