Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pół kilograma narkotyków w mieszkaniu, odpowie za posiadanie znacznej ich ilości

Policjanci z wydziału kryminalnego z Woli zatrzymali kobietę, która posiadała znaczną ilość substancji psychotropowych w łącznej ilości około 450 gramów amfetaminy i środków odurzających w ilości niemalże 50 gramów marihuany. 39-latka trafiła do policyjnej celi. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzana usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego w wyniku pracy operacyjnej uzyskali informację, że w lokalu w dzielnicy może dochodzić do handlu narkotykami. Kryminalni zorganizowali działania i przystąpili do czynności. Już przed mieszkaniem zauważyli mężczyznę, który na ich widok zachowywał się nerwowo. Podczas rozmowy okazało się, że posiada on przy sobie klucze od mieszkania będącego w ich zainteresowaniu. W mieszkaniu przebywała 39-letnia kobieta, w pokoju na stoliku leżały dwie wagi elektroniczne oraz torebka strunowa z zawartością 16 zawiniątek z folii aluminiowej z białym proszkiem oraz pojemnik z zawartością również białego proszku oraz susz roślinny.

W trakcie przeszukania policjanci ujawnili w szafce przy drzwiach torbę foliową z zawartością czterech brył zapakowanych w folię spożywczą z zawartością białego proszku. Wszystkie substancje zostały przez policjantów zabezpieczone, kobieta została zatrzymana. Jej znajomy po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazał się być poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego wydanym przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Południe w Warszawie.

W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie podejrzana usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości amfetaminy w ilości około 450 gramów i marihuany w ilości niemalże 50 gramów. Na wniosek prokuratora sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec podejrzanej. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia. Czynności w sprawie postępowania prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie.

kom. Marta Sulowska/jf

  • Na zdjęciu widoczny biały proszek.
    Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
  • Na zdjęciu widoczny susz roślinny.
    Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
Powrót na górę strony