Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Policjanci z zespołu wywiadowczego z Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Z wstępnych informacji wynika, iż sprawca zadał cios nożem pokrzywdzonemu w okolicy szyi powodując głęboką ranę kłutą. Mężczyzna został zabrany do szpitala. Po zgromadzeniu materiału dowodowego przez śledczych, podejrzany usłyszał w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu przed godziną 18. Policjanci z Woli zostali powiadomieni o tym, że jakiś mężczyzna został dźgnięty nożem. Na miejscu zastali pogotowie ratunkowe, które udzielało pomocy medycznej pokrzywdzonemu. Wywiadowcy ustalili wstępne okoliczności zdarzenia. Wynika z nich, że mężczyźni mieli spożywać wspólnie alkohol. W pewnym momencie jeden z nich wstał, poszedł do kuchni po nóż, którym zadał cios w szyję znajomemu. Po tym wybiegł z mieszkania.

Policjanci udali się w poszukiwaniu mężczyzny. Ustalili, że miał on przemieszczać się w pobliżu miejsca, gdzie doszło do zdarzenia. Po kilkunastu minutach mężczyzna wrócił do lokalu. Tam został zatrzymany.

W sprawie wszczęto śledztwo, zostały przeprowadzone oględziny i został zabezpieczony nóż. Śledczy gromadzili materiał dowodowy. Okazało się, że mężczyzna jest już znany organom ścigania. Był wielokrotnie poszukiwany i notowany za różne przestępstwa, przebywał również w zakładzie karnym, który ostatni raz opuścił w kwietniu br.

Podejrzany został doprowadzony na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratora sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec podejrzanego. Za to przestępstwo grozi kara na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska/g.p

  • Na zdjęciu widoczny nieumundurowany policjant i zatrzymany mężczyzna.
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Na zdjęciu widoczny nieumundurowany policjant i zatrzymany mężczyzna.
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów

Film 1_.mp4

Pobierz plik 1_.mp4 (format mp4 - rozmiar 10.92 MB)

Powrót na górę strony