Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Awanturował się na stacji paliw, usłyszał zarzuty karne

Data publikacji 26.07.2022

Policjanci z Woli zatrzymali agresywnego mężczyznę, który zaatakował klienta stacji paliw. Najpierw kilka razy uderzył go w twarz, w końcu mu groził. Na koniec znieważył interweniujących policjantów. Podejrzany usłyszał już zarzuty karne.

Wszystko zaczęło się od tego, że mężczyzna idący środkiem drogi prowadzącej do dystrybutorów na stacji paliw wraz z grupą znajomych agresywnie zareagował na zachowanie kierowcy, który chcąc zatankować auto użył sygnału dźwiękowego w swoim pojeździe, aby spowodować, żeby osoby te przepuściły go. Klakson kierowcy zdenerwował go, podszedł do kierowcy, kiedy ten wysiadał z pojazdu i uderzył go w twarz. Po chwili zrobił to ponownie, w końcu zaczął mu grozić. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane na monitoringu.

Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali agresora. Na tym jednak nie skoczyło się. Mężczyzna utrudniał wykonywanie policjantom czynności, w końcu ich znieważył. Badanie alkomatem wykazało, że ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał dwa zarzuty karne dotyczące kierowania gróźb karalnych w związku z naruszeniem nietykalności i znieważenia policjantów. Za to może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie.

nadkom. Marta Sulowska/ea

Powrót na górę strony