Aktualności

Skradł rower, usłyszał zarzut

Data publikacji 27.07.2022

Policjanci z Woli zatrzymali 47-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież. Z wstępnych informacji wynika, że mężczyzna widząc stojący rower zabezpieczony linką przeciął ją i skradł rower. Zaraz po tym właściciel jednośladu zauważył go na swoim rowerze i zaalarmował policjantów. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży w warunkach recydywy. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wolskiej komendy otrzymali zgłoszenie w sprawie kradzieży roweru, którego wartość została oszacowana na kwotę ponad pięć tysięcy złotych. Z wstępnych informacji wynika, że sprawca przechodząc obok spostrzegł przypięty linką rower. Mając przy sobie cążki, przeciął linkę i jak gdyby nic nim odjechał. Nie odjechał jednak daleko. Zaraz po kradzieży właściciel jednośladu zauważył mężczyznę poruszającego się rowerem i zaalarmował policjantów.

Na miejscu mundurowi zatrzymali mężczyznę. Sprawa trafiła do wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Okazało się, że 47-latek miał już wcześniej konflikt z prawem i przebywał w zakładzie karnym za przestępstwo przeciwko mieniu. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży działając w warunkach recydywy. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie postępowania nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola w Warszawie.

nadkom. Marta Sulowska/e.b.

Powrót na górę strony