Aktualności

Bezpieczne wakacje

Policjant z Woli w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjno-informacyjnej pod nazwą ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" odwiedził dzieci w Szkole Podstawowej nr 148. Wizyta miała na celu uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest bezpieczeństwo w życiu codziennym, a zwłaszcza podczas letniego wypoczynku. Spotkanie zostało zorganizowane przy udziale wolskiej delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz warszawskiego WOPR-u.

Policjant z wolskiej komendy zawsze chętnie uczestniczy w spotkaniach z dziećmi. Podkomisarz Jacek Błaszczyk gościł w Szkole Podstawowej nr 148. Tam spotkał się z dziećmi, aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie podczas wakacji. W spotkaniu uczestniczyła Pani Kierownik wolskiej delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz ratownik z warszawskiego WOPR-u.

W ramach prowadzonej ogólnopolskiej akcji edukacyjno-informacyjnej pod nazwą ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" policjant oraz ratownik opowiedzieli dzieciom o właściwym zachowaniu w rejonach akwenów, o zasadach bezpiecznej kąpieli, żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, co w efekcie wpływa na ograniczenie wypadków utonięć, zarówno wśród najmłodszych, jak i osób dorosłych. Policjant przypomniał również o numerach alarmowych, a także o tym, jak należy korzystać z przejść dla pieszych i bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

nadkom. Marta Sulowska/bś

  • Na zdjęciu widoczny umundurowany policjant, osoby uczestniczące w spotkaniu i dzieci.
    Spotkanie z wolskim policjantem
  • Na zdjęciu widoczny umundurowany policjant, osoby uczestniczące w spotkaniu i dzieci.
    Spotkanie z wolskim policjantem
Powrót na górę strony