Aktualności

Wpadli w ręce policjantów

Data publikacji 28.07.2022

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli ustalili i zatrzymali kobietę oraz mężczyznę podejrzanych o kradzież. Ich łupem był rower, który został skradziony z osiedla. Okazało się, że oboje byli już wcześniej notowani, a 43-latek był już zatrzymywany do podobnych zdarzeń. Podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży działając wspólnie i w porozumieniu.

Do policjantów z Woli wpłynęło zawiadomienie dotyczące kradzieży roweru. Pokrzywdzony oszacował go na kwotę około dwóch tysięcy złotych. Z wstępnych informacji wynika, że rower był przypięty linką zabezpieczającą na terenie osiedla. Nagranie monitoringu ewidentnie wskazywało, że doszło do kradzieży. Na nim utrwalił się wizerunek kobiety i mężczyzny, którzy przecinają linkę i odjeżdżają skradzionym jednośladem. Policjantom pozostało ustalić tożsamość osób na nim zarejestrowanych.

Operacyjni dotarli do kobiety i mężczyzny i zatrzymali ich. Okazało się, że oboje byli wcześniej notowani, mężczyzna był już zatrzymywany w sprawie podobnych zdarzeń. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży działając wspólnie i w porozumieniu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie postępowania nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola w Warszawie.

nadkom. Marta Sulowska

Powrót na górę strony