Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo mieszkańców

Data publikacji 01.08.2022

Dzielnicowi z Woli i Bemowa spotkają się z administratorami budynków wielorodzinnych. Policjanci dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, poprzez administratorów docierają do mieszkańców, którzy zwracają uwagę na lokalne problemy.

O dzielnicowych zwykło się mówić, że to tzw. „policjanci pierwszego kontaktu” – każdy może zwrócić się do nich o pomoc czy poradę. Stanowią oni ważne ogniwo pomiędzy Policją, a społeczeństwem.

Dzielnicowi z komendy na Woli zawsze chętnie i kreatywnie podchodzą do realizacji swoich obowiązków służbowych. W ich plan priorytetowy wpisuje się bezpieczeństwo mieszkańców. Dlatego też dzielnicowy z Woli kilka dni temu spotkał się z administratorami ZGN Ogrodowa.

Tematem przewodnim były zagadnienia mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców, m.in. przypomniał o metodach działania oszustów na tzw. policjanta. Policjant zachęcał do korzystania z narzędzi ułatwiających kontakt z policjantami, chodzi o aplikację mobilną Moja Komenda, omówił cele Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

nadkom. Marta Sulowska

Powrót na górę strony