Aktualności

Poinformuj nas o zagrożeniu w swojej okolicy

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest popularnym środkiem informowania policjantów o zagrożeniach. Za pomocą sieci internetowej, można w łatwy sposób przekazać zgłoszenie o powstałym niebezpieczeństwie. O skuteczności aplikacji przekonali się mężczyźni, którzy spożywali alkohol w miejscu zabronionym.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja służąca do informowania służb o zagrożeniach, powstałych w najbliższej okolicy. Dzięki zgłoszeniom od mieszkańców, łatwiej i efektywniej można zarządzać policyjnymi patrolami i wpływać na poprawę bezpieczeństwa w regionie. Pamiętajmy jednak, że w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa reakcja służb, nadal obowiązuje numer alarmowy 112.

O skuteczności aplikacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przekonało się dwóch mężczyzn, którzy nagminnie spożywali alkohol  miejscu zabronionym. Po odczytaniu informacji o spożywaniu alkoholu w miejscu niedozwolonym, dzielnicowi pojechali zweryfikować to zagrożenie. Zgłoszenie okazało się prawdziwe.

Na miejscu zastali mężczyzn pijących alkohol. Interwencja zakończyła się mandatami karnymi.

Sytuacja pokazuje, że dzięki aplikacji, policjanci pojawiają się tam, gdzie aktualnie jest potrzeba ich działań.  

Pamiętajmy, że nanoszone zagrożenia są anonimowe, a zaznaczenie zagrożenia jest proste i intuicyjne. Dlatego zachęcamy do korzystania z KMZB przy pomocy smartphona, tabletu lub komputera, wpisując adres strony internetowej: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html .

Jeśli zauważysz, że w Twoim otoczeniu dzieje się coś niepokojącego, wejdź na powyższą stronę i zgłoś to na mapie.

Pamiętajmy, że w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji, nadal korzystamy z numeru alarmowego 112.

nadkom. Marta Sulowska

  • Na zdjęciu widoczne ulotki.
  • Na zdjęciu widoczna ulotka.
Powrót na górę strony