Aktualności

Bezpieczeństwo mieszkańców

Data publikacji 02.08.2022

Dzielnicowi to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów, rozpoznający ich potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. Dzielnicowi diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania.

O dzielnicowych zwykło się mówić, że to tzw. „policjanci pierwszego kontaktu” – każdy może zwrócić się do nich o pomoc czy poradę. Stanowią oni ważne ogniwo pomiędzy Policją, a społeczeństwem.

Dzielnicowi z komendy na Woli zawsze chętnie i kreatywnie podchodzą do realizacji swoich obowiązków służbowych. W ich plan priorytetowy wpisuje się bezpieczeństwo mieszkańców. Dlatego też dzielnicowy z Woli kilka dni temu spotkał się z przedstawicielami wspólnoty mieszkaniowej przy ulicy Ordona.

Tematem przewodnim były zagadnienia mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców, m.in. przypomniał o metodach działania oszustów na tzw. policjanta oraz o tym jak uchronić się przed włamywaczem. Policjant zachęcał do korzystania z narzędzi ułatwiających kontakt z policjantami, chodzi o aplikację mobilną Moja Komenda, omówił cele Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Przydatne linki:

aplikacja Moja Komenda:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.altconnect.android.mk

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa:

https://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html

KGP/nadkom. Marta Sulowska

 

 

 

 

Powrót na górę strony