Aktualności

Bezpieczne wakacje

Policjant z Woli w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjno-informacyjnej pod nazwą ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" odwiedził dzieci w Szkole Podstawowej nr 150. Wizyta miała na celu uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest bezpieczeństwo w życiu codziennym, a zwłaszcza podczas letniego wypoczynku. Spotkanie zostało zorganizowane przy udziale wolskiej delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Policjant z wolskiej komendy zawsze chętnie uczestniczy w spotkaniach z dziećmi. W spotkaniu wzięły również udział dzieci z Ukrainy. Podkomisarz Jacek Błaszczyk gościł w Szkole Podstawowej nr 150. Tam spotkał się z dziećmi, aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie podczas wakacji. W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel wolskiej delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

W ramach prowadzonej ogólnopolskiej akcji edukacyjno-informacyjnej pod nazwą ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" policjant opowiedział dzieciom o właściwym zachowaniu w rejonach akwenów, o zasadach bezpiecznej kąpieli, żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, co w efekcie wpływa na ograniczenie wypadków utonięć, zarówno wśród najmłodszych, jak i osób dorosłych. Policjant przypomniał również o numerach alarmowych, a także o tym, jak należy korzystać z przejść dla pieszych i bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Dzieco otrzymały książeczki. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

nadkom. Marta Sulowska

  • Na zdjęciu widoczny umundurowany policjant i dzieci.
    Spotkanie z wolskim policjantem
  • Na zdjęciu widoczny umundurowany policjant i dzieci.
    Spotkanie z wolskim policjantem
Powrót na górę strony