Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w sprawie kradzieży i paserstwa rowerów

Data publikacji 23.08.2022

Policjanci z Bemowa w wyniku intensywnych czynności ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rowerów i dwóch innych mężczyzn podejrzanych o paserstwo. Podczas czynności policjanci zabezpieczyli łącznie dziewięć rowerów i ustalili, że skradzione rowery trafiały na portal aukcyjny. Podejrzani już usłyszeli zarzuty karne.

Policjanci z komisariatu na Bemowie prowadzili ustalenia operacyjne w związku z kradzieżami rowerów. Z ich ustaleń wynikało, że na terenie powiatu nowodworskiego znajduje się warsztat rowerowy, który jest prowadzony przez mężczyznę będącego w ich zainteresowaniu. Tam miały trafiać skradzione rowery do dalszego zbytu. Kryminalni ustalili, że mężczyzna miał wstawić ogłoszenie dotyczące sprzedaży skradzionego roweru na portal aukcyjny.

Na terenie posesji zastali 32-latka. W trakcie przeszukania ujawnili skradziony rower wystawiony do sprzedaży oraz innych pięć rowerów, które zostały zabezpieczone. Mężczyzna został zatrzymany. Odzyskany rower o wartości ok. 800 złotych wrócił do właściciela. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut paserstwa.

To jednak nie kończyło pracy kryminalnych. Dotarli oni do mężczyzny, który miał mieć związek z kradzieżami rowerów. Ustalili również, że rowery miały być ukryte w piwnicy. Tam też kryminalni ujawnili jeden rower, natomiast na balkonie przynależnym do mieszkania ujawili dwa inne, które miały również trafić do sprzedaży na portalu aukcyjnym. Na klatce schodowej stał kolejny rower oraz pod schodami w piwnicy jeszcze inny. Policjanci zabezpieczyli łącznie cztery rowery. Na miejscu kryminalni zatrzymali 36-latka mającego związek z kradzieżami. W trakcie czynności do lokalu przyszedł inny mężczyzna. Policjanci od razu rozpoznali go, jego wizerunek odpowiadał mężczyźnie, który wstawiał skradzione rowery na portal i pomagał w ich sprzedaży. On również został zatrzymany.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzuty karne, pierwszy z nich w wieku 36-lat usłyszał łącznie cztery zarzuty kradzieży rowerów, drugi w wieku 54-lat usłyszał łącznie trzy zarzuty paserstwa.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola w Warszawie.

nadkom. Marta Sulowska/g.p

Powrót na górę strony