Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niezapomniana wizyta w przedszkolu

To już nie pierwsza wizyta funkcjonariuszy policji w wolskim przedszkolu. Policjant w mundurze w przedszkolu jest niezwykłym przeżyciem dla dzieci. St. post. Aleksandra Ziółkowska przeprowadziła zajęcia w ramach programów profilaktyczno-prewencyjnych dla najmłodszych. Policjantka przypomniała dzieciom najważniejsze numery alarmowe, zasady bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, a także to, jak mają zachowywać się w sytuacjach zagrożenia. W spotkaniu uczestniczyła Pani Kierownik wolskiej delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Mając na uwadze wspólny cel, czyli bezpieczeństwo dzieci, policjanci prowadzą pogadanki z najmłodszymi. Profilaktyka jest bardzo ważna od najmłodszych lat i procentuje w przyszłości. Każde spotkanie jest bardzo ciekawe zarówno dla dzieci jak i dla funkcjonariuszy. Tym razem starszy posterunkowy Aleksandra Ziółkowska odwiedziła przedszkole na Woli. Policjantka przeprowadziła pogadankę na temat bezpiecznych zachowań, przedstawiła zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodzie oraz dużą uwagę zwróciła na kontakt z obcą im osobą.

Policjantka przypomniała informację między innymi o numerach alarmowych i zachęcała także najmłodszych do używania elementów odblaskowych. Dzieci miały również okazję dowiedzieć się na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego mundur oraz jaki sprzęt jest potrzebny policjantom podczas służby. Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały książeczki i odblaski. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. 

nadkom. Marta Sulowska/bś

  • Na zdjęciu policjantka i dzieci.
    Spotkanie z policjantką
  • Na zdjęciu policjantka i dzieci.
    Spotkanie z policjantką
Powrót na górę strony