Aktualności

Odpowiedzą za kradzież roweru

Data publikacji 17.11.2022

Policjanci z wydziału kryminalnego z Bemowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież roweru. Z wstępnych informacji wynika, że kuzyni idąc do auta zwrócili uwagę na jednoślad stojący na parkingu. Jeden z nich wyjechał z garażu autem, drugi zaś jak gdyby nic wyjechał rowerem. Podczas zatrzymania jeden z mężczyzn tłumaczył, że chodziło tylko o to, aby nim się przejechać. Podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Bemowa otrzymali zgłoszenie w sprawie kradzieży. Chodziło o rower, którego wartość została oszacowana na kwotę około 1300 złotych. Z wstępnych ustaleń wynikało, że rower zabezpieczony linką stał na parkingu w garażu. Kiedy pokrzywdzony pojawił się tam zorientował się, że nie ma jednośladu.

Policjanci rozpoczęli ustalenia. Kryminalni namierzyli dwóch mężczyzn, okazało się, że są to kuzyni. Zostali zatrzymani. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie postępowania prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie.

nadkom. Marta Sulowska

Powrót na górę strony