Aktualności

Konferencja pt. „Zanim interwencja… - ochrona dziecka przed przemocą” na Bemowie

Wczoraj odbyła się w Bemowskim Centrum Kultury Konferencja „Zanim interwencja… - ochrona dziecka przed przemocą” w której nie mogło zabraknąć dzielnicowych na czele z zastępcą szefa bemowskich policjantów. Organizatorem Konferencji był Zarząd Dzielnicy Bemowo wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy i Zespołem Interdyscyplinarnym ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie dla Dzielnicy Bemowo.

Zarząd Dzielnicy Bemowo, Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo wraz z  Zespołem Interdyscyplinarnym ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie dla Dzielnicy Bemowo byli organizatorami IV Konferencji pt. „Zanim interwencja… - ochrona dziecka przed przemocą”, która odbyła się wczoraj w sali widowiskowej przy ul. Górczewskiej.

W tegorocznej Konferencji została przybliżona tematyka ochrony praw dzieci oraz podejmowania interwencji w przypadku podejrzenia przemocy wobec dziecka. Była również możliwość podzielenia się doświadczeniami w praktyce pomocy i interwencji podejmowanych na rzecz rodzin z dziećmi.

W konferencji wzięło udział blisko 200 osób - przedstawicieli Urzędu Miasta, Urzędów poszczególnych dzielnic, przedstawicieli Ośrodków Pomocy Społecznej i Zespołów Interdyscyplinarnych z terenu całej Warszawy, a przede wszystkim przedstawicieli bemowskich placówek oświatowych, ochrony zdrowia, Sądu, Straży Miejskiej, KRPA oraz organizacji pozarządowych podejmujących działania na rzecz ochrony przed przemocą. Wśród licznie zaproszonych osób udział wziął Zastępca Komendanta Komisariatu Policji Warszawa Bemowo podinsp. Jarosław Kwiatek oraz dzielnicowi z Bemowa.

Uczestników powitała Pani Urszula Kierzkowska Burmistrz Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy. Dalszy przebieg  Konferencji  był bogaty w szereg wykładów. Wcześniej odbył się spektakl Teatru Forum „Nie widzę, nie słyszę…”.

Zgromadzeni przedstawiciele dzielnicowych instytucji wysłuchali wykładów dr. Marka Michalaka, Liliany Krzywickiej oraz Jolanty Zmarzlik, a także wymienili się wiedzą i doświadczeniem. Nowo zdobyte umiejętności z pewnością usprawnią dzielnicowe działania profilaktyczne i edukacyjne. "Wierzę, że profilaktyka skutecznie wpływa na zmniejszanie się zjawiska przemocy w rodzinach na terenie naszej dzielnicy. Pamiętajcie, aby reagować na każdy akt przemocy!” – powiedziała obecna na sali Urszula Kierzkowska Burmistrz Dzielnicy Bemowo. W konferencji uczestniczyli również Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Bemowo: Mariusz Wajszczak i Piotr Kobierski. 

nadkom. Marta Sulowska/mat. OPS w Dzielnicy Bemowo/Zespół Interdyscyplinarny Warszawa Bemowo

 

  • Na zdjęciu widać umundurowanego policjanta i stojącą obok kobietę.
    Konferencja „Zanim interwencja… - ochrona dziecka przed przemocą” na Bemowie
  • Na zdjęciu widać stojącą kobietę.
    Konferencja „Zanim interwencja… - ochrona dziecka przed przemocą” na Bemowie
  • Na zdjęciu widać stojącego mężczyznę.
    Konferencja „Zanim interwencja… - ochrona dziecka przed przemocą” na Bemowie
Powrót na górę strony