Aktualności

O służbie w Policji i nie tylko - spotkanie z uczniami

Data publikacji 23.11.2022

Policjantka z wydziału profilaktyki społecznej nieletnich i patologii z wolskiej komendy spotkała się z uczniami liceum przy ulicy Rogalińskiej, aby porozmawiać o zagrożeniach i odpowiedzialności prawnej nieletnich. Opowiedziała im również o służbie w Policji oraz o tym, czym zajmują się policjanci.

O ile prawa uczniom są doskonale znane to ze znajomością własnych obowiązków bywa znacznie gorzej. St. post. Aleksandra Ziółkowska przypomniała między innymi o zagrożeniach, a także poruszyła m.in. kwestię odpowiedzialności prawnej osób nieletnich i konsekwencji prawnych wynikających z Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Policjantka wyjaśniła uczniom pojęcie czynu karalnego, demoralizacji i jej przejawów oraz kiedy za swoje czyny odpowiada się jako nieletni, a kiedy już  jako dorosły.

Policjantka rozmawiała o cyberbezpieczeństwie, uwrażliwiała na odpowiedzialne korzystanie z Internetu, rozważne zamieszczanie wszelkich informacji, czy fotografii na portalach społecznościowych.

Prowadzona pogadanka w dziesięciu klasach pierwszych była doskonałą okazją, aby uświadomić młodym ludziom, jak nie wpaść w konflikt z prawem. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Uczniowie otrzymali zakładki z numerem telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży.

nadkom. Marta Sulowska

 

Powrót na górę strony