Aktualności

Rzucił butelką w przejeżdżające auto, do tego w plecaku miał narkotyki

Data publikacji 20.01.2023

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia i posiadanie środków odurzających. Ze wstępnych informacji wynika, że mężczyzna rzucił butelką w przejeżdżający samochód. W trakcie kontroli jego plecaka okazało się, że posiada tam narkotyki. Podejrzany usłyszał zarzuty karne.

Po godzinie 20 policjanci z wolskiej patrolówki otrzymali zgłoszenie w sprawie uszkodzonej szyby w oplu. Na miejscu mundurowi ustalili okoliczności zdarzenia. Wynikało z nich, że mężczyzna stojący na chodniku rzucił butelką w przejeżdżających pojazd i spowodował jej uszkodzenie. Początkowo mężczyzna tłumaczył, że rzucił butelką bo kierujący oplem, jego zdaniem jechał zbyt szybko.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że mężczyzna w plecaku posiadał narkotyki, które zostały zabezpieczone. W sprawie zostało przyjęte zawiadomienie o przestępstwie, policjanci zatrzymali mężczyznę. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut uszkodzenia mienia i posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie postępowania nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola w Warszawie.

nadkom. Marta Sulowska

Powrót na górę strony