Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jego łupem były odkurzacze

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Jego łupem były odkurzacze o wartości około siedmiu tysięcy złotych. Zatrzymana została również jego znajoma. Podejrzani już usłyszeli zarzuty karne.

Policjanci z wolskiej komendy otrzymali zgłoszenie w sprawie kradzieży. Do zdarzenia miało dojść pod koniec stycznia br. w sklepie w galerii handlowej. Ze wstępnych informacji wynika, że sprawca po wejściu do sklepu, skierował się w miejsce, gdzie znajdują się odkurzacze warte kilka tysięcy złotych. Zabrał jeden i jak gdyby nic opuścił sklep, nie płacąc za towar. W sprawie został zabezpieczony monitoring. Czynności prowadzili policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu.

Operacyjni spersonalizowali tożsamość podejrzanego mężczyzny. Dotarli do jego miejsca zamieszkania. 28-latek został zatrzymany na warszawskim Targówku. Tam też była jego znajoma, oboje mieli narkotyki. Kobieta również trafiła do policyjnej celi. W trakcie gromadzenia materiału dowodowego okazało się, że 28-latek ma związek z inna kradzieżą, do której doszło na warszawskim Śródmieściu, jego łupem był również drogi odkurzacz.

Podejrzany usłyszał łącznie trzy zarzuty karne dotyczące kradzieży i posiadania narkotyków, natomiast znajoma mężczyzny odpowie za posiadanie środków odurzających. Czynności w sprawie postępowania prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie. 

nadkom. Marta Sulowska/ea

Powrót na górę strony