Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie z policyjnym Borsukiem

To już nie pierwsza wizyta funkcjonariuszy policji w wolskim przedszkolu. Policjant w mundurze w przedszkolu jest niezwykłym przeżyciem dla dzieci. St. post. Aleksandra Ziółkowska przy udziale policyjnego Borsuka przeprowadziła zajęcia w ramach programów profilaktyczno-prewencyjnych dla najmłodszych. Policjantka przypomniała dzieciom najważniejsze numery alarmowe, zasady bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, a także to, jak mają zachowywać się w sytuacjach zagrożenia. W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w dzielnicy Wola.

Mając na uwadze wspólny cel, czyli bezpieczeństwo dzieci, policjanci prowadzą pogadanki z najmłodszymi. Profilaktyka jest bardzo ważna od najmłodszych lat i procentuje w przyszłości. Każde spotkanie jest bardzo ciekawe zarówno dla dzieci, jak i dla funkcjonariuszy. Tym razem starszy posterunkowy Aleksandra Ziółkowska wspólnie z post. Katarzyną Adryan-Walczak odwiedziły Przedszkole nr 350. Policjantki przeprowadziły pogadankę na temat bezpiecznych zachowań, przedstawiły zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodzie oraz dużą uwagę zwróciły na kontakt z obcą im osobą.

Policjantki przypomniały informację między innymi o numerach alarmowych i zachęcały najmłodszych do używania elementów odblaskowych. Dzieci miały również okazję dowiedzieć się, na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego mundur oraz jaki sprzęt jest potrzebny policjantom podczas służby. Na koniec spotkania dzieci otrzymały odblaski i książeczki. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. 

nadkom. Marta Sulowska/ea

  • Na zdjęciu widać dzieci i policjantki.
    Spotkanie z policjantkami i policyjnym Borsukiem
  • Na zdjęciu widać dzieci i policjantki.
    Spotkanie z policjantkami i policyjnym Borsukiem
Powrót na górę strony