Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za spowodowanie usiłowania ciężkiego uszkodzenia ciała

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu z Woli ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała. Ze wstępnych informacji wynika, że mężczyzna kilka dni temu w nocy oddał w kierunku dwóch pokrzywdzonych strzały z przedmiotu przypominającego broń palną skutkujące u obu mężczyzn naruszeniem czynności narządu ciała. Pokrzywdzeni trafili do szpitala. Podejrzany usłyszał zarzuty karne i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z Woli zostali zaalarmowani kilka dni temu w nocy o tym, że jakiś mężczyzna podszedł do nich i oddał strzały z przedmiotu przypominającego broń palną. Zaraz po tym uciekł. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która zabrała obu mężczyzn do szpitala. Operacyjni z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu rozpoczęli ustalenia. Dosłownie kilka dni później namierzyli mężczyznę w podwarszawskiej miejscowości, gdzie przebywał. Wcześnie rano pojechali na miejsce i go zatrzymali.

Podczas przeszukania mieszkania policjanci ujawnili 3 sztuki pistoletów na gumowe kulki, dużą ilość zasobników z gazem do tego typu pistoletów oraz sporą ilość gumowych kulek. W sprawie zostało wszczęte śledztwo. W trakcie gromadzenia materiału dowodowego okazało się, że zatrzymany 35-latek jest znany organom ścigania, przebywał łącznie ponad 13 lat w zakładzie karnym i areszcie śledczym.

Podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za przestępstwo spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała grozi kara na czas nie krótszy od lat 3.

nadkom. Marta Sulowska/awg

  • Na zdjęciu widać policjanta, który prowadzi zatrzymanego mężczyznę.
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Na zdjęciu widać trzy przedmioty przypominające broń.
    Zabezpieczone przedmioty
  • Na zdjęciu widać kulki w pojemnikach przezroczystych.
    Zabezpieczone przedmioty

Film Zatrzymany

Opis filmu: Zatrzymany

Pobierz plik Zatrzymany (format mp4 - rozmiar 48.2 MB)

Powrót na górę strony