Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z wizytą w przedszkolu

To już nie pierwsza wizyta funkcjonariuszy policji w bemowskim przedszkolu. Policjant w mundurze jest niezwykłym przeżyciem dla dzieci. Dzielnicowi z Bemowa przeprowadzili zajęcia w ramach programów profilaktyczno-prewencyjnych dla najmłodszych. Policjanci przypomnieli zerówkowiczom najważniejsze numery alarmowe, zasady bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, a także to, jak mają zachowywać się w sytuacjach zagrożenia.

Mając na uwadze wspólny cel, czyli bezpieczeństwo dzieci, policjanci prowadzą pogadanki z najmłodszymi. Profilaktyka jest bardzo ważna od najmłodszych lat i procentuje w przyszłości. Każde spotkanie jest bardzo ciekawe zarówno dla dzieci, jak i dla funkcjonariuszy. Tym razem dzielnicowi z Bemowa odwiedzili Przedszkole przy ul. Zachodzącego Słońca 25. Dzielnicowi przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznych zachowań, przedstawili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodzie oraz dużą uwagę zwrócili na kontakt z obcą im osobą.

Policjanci przypomnieli  informację między innymi o numerach alarmowych i sprawdzili wiedzę dzieci na temat znaków drogowych. Policjanci zachęcali także najmłodszych do używania elementów odblaskowych. Dzieci miały również okazję dowiedzieć się, na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego mundur oraz jaki sprzęt jest potrzebny policjantom podczas służby. Największe zainteresowanie wzbudził u dzieci policyjny radiowóz. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. 

nadkom. Marta Sulowska/ea

  • Na zdjęciu widać dzieci siedzące przy stole.
    Dzielnicowi z wizytą w przedszkolu
  • Na zdjęciu widać dzieci siedzące przy stole wraz z policjantem.
    Dzielnicowi z wizytą w przedszkolu
  • Na zdjęciu widać dzieci siedzące przy stole wraz z policjantem.
    Dzielnicowi z wizytą w przedszkolu
Powrót na górę strony