Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcała się nad psem

Data publikacji 24.08.2023

Policjanci z wydziału profilaktyki społecznej nieletnich i patologii z Woli ustalili i przeprowadzili postępowanie wobec nastolatki, która znęcała się nad swoim psem. Ze wstępnych informacji wynikało, że nieletnia od kwietnia br. wielokrotnie go uderzała po głowie i karku oraz utrzymywała bez pokarmu i wody, przy czym zdarzyło się, że zarejestrowała to na swoim telefonie komórkowym i rozpowszechniła to wśród znajomych. Zwierzę trafiło pod opiekę schroniska. Nieletnia została przesłuchana i został jej określony czyn karalny dotyczący znęcania się nad psem. Pamiętajmy, że każdy z nas może zapobiec męce zwierząt, powiadamiając Policję. Funkcjonariusze sprawdzą każdy niepokojący sygnał.

Policjanci z wydziału profilaktyki społecznej nieletnich i patologii z Woli otrzymali informację o tym, że nastolatka  niewłaściwie traktuje swojego psa, miała go wielokrotnie uderzać po głowie i karku, tłumacząc, że do tego „przywykł”. Jedno takie zdarzenie nagrała swoim telefonem komórkowym i rozpowszechniła wśród znajomych.

Policjanci od razu zainteresowali się sprawą i rozpoczęli ustalenia. W sprawie zostało przyjęte zawiadomienie o przestępstwie. Zaraz po tym, pies został odebrany i w asyście Policji przez pracownika fundacji i trafił pod opiekę schroniska. Okazało się również, że zwierzę nie posiada książeczki szczepień.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego nieletnia została przesłuchana i został jej określony czyn karalny z art. 35 ust. 1 z Ustawy o Ochronie Zwierząt tj.  znęcania się nad psem. Materiały sprawy zostały przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich.

Każdy z nas powinien pamiętać, że zwierzę nie jest rzeczą. Jest istotą żyjącą, zdolną do odczuwania cierpienia, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Jeśli posiadasz informacje o znęcaniu się nad zwierzętami poprzez m.in. torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania lub oferowaniu do sprzedaży bądź kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem skontaktuj się z Policją.

Nie bądź obojętny na krzywdę zwierząt – „skrzynka” zielona strefa

specjalny adres poczty elektronicznej: zielonastrefa

nadkom. Marta Sulowska/ea

 

Powrót na górę strony