Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna droga do szkoły na Woli i Bemowie

Od poniedziałku trwa ogólnopolska akcja "Bezpieczna droga do szkoły". Również na terenie Woli i Bemowa w rejonie szkół można spotkać dzielnicowych i policjantów z wydziału profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii, którzy dbają o bezpieczeństwo dzieci od pierwszych dni nowego roku szkolnego.

Ogólnopolska akcja "Bezpieczna droga do szkoły" trwa od 4 września i potrwa do końca tygodnia. Przed szkołami na terenie można spotkać dzielnicowych z Woli i Bemowa, którzy dbają o porządek i bezpieczeństwo uczniów. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na prawidłowe zachowania w rejonie przejść dla pieszych, zarówno przez kierujących, jak i pieszych. Policjanci monitorują ruch w okolicach placówek oświatowych, aby odbywał się płynnie. W tym wspierają ich policjanci z wydziału profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii z Woli.

Policja przypomina, że powrót do szkoły, szczególnie po długiej przerwie, to wyzwanie nie tylko dla uczniów, ale też dla dorosłych. Nie zapomnijmy porozmawiać ze swoimi pociechami o elementarnych zasadach bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Dawajmy też dzieciom przykład jak bezpiecznie i rozważnie korzystać z drogi.

nadkom. Marta Sulowska

  • Policjant prowadzący dzieci przez przejście dla pieszych.
    Bezpieczna droga do szkoły na Woli i Bemowie
  • Policjant w pobliżu szkoły.
    Bezpieczna droga do szkoły na Woli i Bemowie
Powrót na górę strony