Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzątał nie tylko biura

Data publikacji 19.09.2023

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem. Ze wstępnych informacji wynika, że pracownik firmy sprzątającej sprzątał nie tylko pomieszczenia biurowe, ale również to co było w nich wartościowe. Jego łupem były telefony komórkowe, laptopy i sprzęt do nich. Podejrzany usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Woli otrzymali zgłoszenie w sprawie włamania do biur firmy i kradzieży sprzętu elektronicznego. Łupem sprawcy były telefony komórkowe oraz laptopy i sprzęt do nich, a łączna wartość została oszacowana na kwotę ponad 26 tysięcy złotych. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że sprawca odginał ościeżnice drzwi i podważał zamki, po tym szabrował pomieszczenia.

Sprawa trafiła do wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Operacyjni przeprowadzili swoje ustalenia. Wynikało z nich, że związek z włamaniem i kradzieżą ma pracownik firmy sprzątającej biura. Został on zatrzymany. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut dotyczący kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie postępowania prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie.

nadkom. Marta Sulowska/bś

Powrót na górę strony