Aktualności

Bezpieczeństwo mieszkańców

Dzielnicowi to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów, rozpoznający ich potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. Dzielnicowi diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania.

O dzielnicowych zwykło się mówić, że to tzw. „policjanci pierwszego kontaktu” – każdy może zwrócić się do nich o pomoc czy poradę. Stanowią oni ważne ogniwo pomiędzy Policją, a społeczeństwem.

Dzielnicowi z komendy na Woli zawsze chętnie i kreatywnie podchodzą do realizacji swoich obowiązków służbowych. W ich plan priorytetowy wpisuje się bezpieczeństwo mieszkańców. Dlatego też dzielnicowi z Woli wczoraj spotkali się z administratorami, funkcjonaruszami Straży Miejskiej, kierownikiem i pracownikami Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Wola. Spotkanie to odbyło się w ramach Grupy Osiedlowej w Pierwszej Wojskowej Spółdzielni Mieszkaniowej z inicjatywy Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Wola.

Tematem przewodnim były zagadnienia mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców, m.in. dzielnicowi przypomnieli o metodach działania oszustów na tzw. policjanta. Policjanci zachęcali do korzystania z narzędzi ułatwiających kontakt z policjantami, chodzi o aplikację mobilną Moja Komenda, omówił cele Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Przydatne linki:

aplikacja Moja Komenda

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

nadkom. Marta Sulowska

 

  • Policjanci i inne osoby siedzące przy stole.
    Bezpieczeństwo mieszkańców
Powrót na górę strony