Aktualności

Pod fotelem miał znaczną ilość narkotyków

Data publikacji 15.11.2023

Policjanci z zespołu wywiadowczego z Bemowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna posiadał narkotyki ukryte w aucie. W lokalu w którym mieszkał z partnerką oboje posiadali również narkotyki. Podejrzani już usłyszeli zarzuty karne, 27-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Po północy policjanci z bemowskiej patrolówki podjęli czynności wobec kierującego pojazdem marki Honda. Mężczyzna podczas kontroli był zdenerwowany, policjanci postanowili sprawdzić o co chodzi. Funkcjonariusze ujawnili pod fotelem pasażera saszetkę z zawartością różnych zabronionych substancji, które zostały zabezpieczone. Mężczyzna posiadał również przy sobie pieniądze w polskiej i obcej walucie.

27-latek został zatrzymany. Podczas dalszych czynności w trakcie przeszukania mieszkania zajmowanego przez zatrzymanego i jego partnerkę policjanci ujawnili inne narkotyki oraz gotówkę. Sprawa trafiła do wydziału kryminalnego. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy. W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie podejrzani usłyszeli zarzuty karne, podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz posiadania narkotyków, natomiast 23-letnia podejrzana usłyszała zarzut posiadania narkotyków. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania wobec mężczyzny na 3 miesiące. Za to przestępstwo może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czynności w sprawie postępowania prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie. 

nadkom. Marta Sulowska

Powrót na górę strony