Aktualności

Spotkanie profilaktyczne z uczniami

Data publikacji 16.11.2023

Policjantka z Woli przeprowadziła spotkanie w Szkole Podstawowej przy ul. Oławskiej w klasach 1-3. Przypomniała dzieciom najważniejsze numery alarmowe, zasady bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, a także to, jak mają zachowywać się w sytuacjach zagrożenia.

Ważne, aby już od najmłodszych lat uczyć dzieci bezpiecznych zachowań – zarówno w domu, w przedszkolu, czy w szkole. Każde spotkane ma na celu dążenie do podniesienia ich świadomości na temat własnego bezpieczeństwa. Uczymy jak radzić sobie w różnych sytuacjach oraz żeby wiedzieli do jakich instytucji udać się po pomoc. W konsekwencji zależy nam, aby stały się wzorami do naśladowania, a zdobytą wiedzę przekazali swoim najbliższym.

St. post. Aleksandra Ziółkowska odwiedziła uczniów ze Szkoły Podstawowej przy ul. Oławskiej. Policjantka przeprowadziła pogadankę z dziećmi na temat bezpiecznych zachowań, przedstawiła zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodzie oraz dużą uwagę zwróciła na kontakt z obcą im osobą. Podczas spotkania został ogłoszony konkurs pn." Bezpieczna droga do szkoły", który zostanie przeprowadzony w najbliższych dniach.

nadkom. Marta Sulowska

Powrót na górę strony