Aktualności

Podziękowanie dla policjantów z Bemowa

Data publikacji 20.11.2023

Policjanci z Komisariatu Policji Warszawa Bemowo otrzymali podziękowanie od mieszkańca za szybkie i skuteczne działanie, dzięki którym nie utracił on swoich pieniędzy. Policjanci uniemożliwili przekazanie pieniędzy oszustowi. Mężczyzna wyraził swoją wdzięczność zwracając się słowami „Wasze profesjonalne działanie w tej cybernetycznej przestrzeni uchroniło mnie przed utratą prawie całej miesięcznej emerytury…”. Pamiętajmy o zachowaniu czujności i ostrożności w sieci!

Do Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV wpłynął e-mail z podziękowaniami od mieszkańca, a dotyczył działań przeprowadzonych przez policjantów z Komisariatu Policji Warszawa Bemowo. Mężczyzna zawiadomił policjantów o tym, że padł ofiarą oszusta, a dokładnie chodziło o to, że przekazał on swoje pieniądze na wskazane konto przez oszusta podszywającego się za członka rodziny. Dzięki szybkim i skutecznym działaniom policjantów nie doszło do utraty pieniędzy.

Pamiętajmy!

• Regularnie sprawdzaj swoje konto bankowe i zgłaszaj do swojego banku wszelkie podejrzane działania

• Dokonuj płatności online tylko poprzez bezpieczne witryny internetowych i korzystaj z bezpiecznych połączeń

• Twój bank nigdy nie poprosi cię o podanie poufnych informacji, takich jak dane logowania do twojego konta poprzez telefon lub e-mail.

• Dbaj o bezpieczeństwo swoich danych osobowych.

• Zachowaj ostrożność, podając ilość danych osobowych, które udostępniasz na portalach społecznościowych. Oszuści mogą wykorzystywać twoje informacje i zdjęcia, aby stworzyć fałszywą tożsamość, celem popełnienia oszustwa.

• Jeśli uważasz, że podałeś dane swojego konta oszustowi, natychmiast skontaktuj się z bankiem.

• Zawsze zgłaszaj policji wszelkie podejrzenia dotyczące popełnienia oszustwo, nawet jeśli nie padłeś ofiarą tego procederu.

nadkom. Marta Sulowska/JW

 

Powrót na górę strony