Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego

Szybkie ustalenia doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Informacja o ładunku wybuchowym nie potwierdziła się. Za swoje żarty mężczyzna odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu, po południu wolscy policjanci zostali poinformowani, że na numer alarmowy zatelefonował mężczyzna, który poinformował, że na terenie jednej ze stacji metra jest podłożona bomba. Policjanci natychmiast podjęli czynności mające na celu z jednej strony zweryfikowanie prawdziwości tej informacji, z drugiej – dotarcie do osoby telefonującej. Alarm okazał się fałszywy.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu z Woli przystąpili do ustalenia tożsamości telefonującego. Na rezultat nie trzeba było długo czekać.  Dzięki wspólnym działaniom z policjantami z Komisariatu Policji Metra Warszawskiego doszło do zatrzymania 40-latka na terenie warszawskich Bielan. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W prokuraturze podejrzany usłyszał zarzut za wywołanie fałszywego alarmu bombowego.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa - Wola w Warszawie decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za czyn, o który podejrzany jest mężczyzna, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Marta Sulowska/ea

  • Policjant trzyma za rękę zatrzymanego.
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Dłonie w kajdankach
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
Powrót na górę strony