Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pół kilograma narkotyków w mieszkaniu - tymczasowe areszty

Data publikacji 20.02.2024

Policjanci z wydziału kryminalnego z Bemowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali ponad pół kilograma substancji psychotropowych i środków odurzających. Mężczyźni trafili do policyjnej celi. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności i zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci z wydziału kryminalnego z Bemowa w wyniku pracy operacyjnej uzyskali informację, że w jednym z lokali na terenie Warszawy może dochodzić do handlu narkotykami. Kryminalni zorganizowali działania i podjęci obserwację. Kiedy zauważyli mężczyznę będącego w ich zainteresowaniu podjęli czynności. W lokalu, który zajmował 27-latek ujawnili narkotyki. Został on zatrzymany.

Policjanci wiedzieli, że w innym mieszkaniu na terenie Woli należącym do mężczyzny mogą również znajdować się zabronione substancje. Tam przebywał inny mężczyzna, jego znajomy w wieku 30-lat. Policjanci podczas przeszukania ujawnili ponad pół kilograma substancji psychotropowych.

Wszystkie narkotyki zostały przez policjantów zabezpieczone, drugi mężczyzna został również zatrzymany. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 27-latek miał już konflikt z prawem i był karany za podobne przestępstwo. W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie podejrzani usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej i środków odurzających, natomiast 27-latek odpowie jeszcze za posiadanie marihuany i on usłyszał zarzuty działając w warunkach recydywy.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec podejrzanych. Może grozić im kara do 10 lat więzienia. Czynności w sprawie postępowania prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie.

nadkom. Marta Sulowska/JW

Powrót na górę strony