Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mieszkanie wyposażył w skradziony przez siebie sprzęt, teraz za to odpowie

Data publikacji 29.04.2024

Operacyjni z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pracownik skradł towar o wartości kilkunastu tysięcy złotych, żeby wyposażyć swoje mieszkanie w sprzęt elektroniczny. Policjanci odzyskali część skradzionego towaru, podejrzany usłyszał już zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Woli otrzymali zgłoszenie w sprawie kradzieży. Ze wstępnych informacji wynikało, że do przestępczego procederu dochodziło już dłuższy czas. Chodziło o sklep ze sprzętem elektronicznym. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 19 tysięcy zł.

Początkowe informacje wskazywały, że związek z kradzieżą może mieć jeden z pracowników sklepu, który w chwili zgłoszenia miał już tam nie pracować. Operacyjni z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu rozpoczęli ustalenia, które potwierdziły pierwsze przypuszczenia. Okazało się, że były pracownik działał przez prawie dwa miesiące, wcześniej przygotowywał sprzęt, który był  w jego zainteresowaniu, były to m.in. odkurzacze, ekspres do kawy, telefony komórkowe, adaptery czy monitory. Mężczyzna miał wynosić towar ze sklepu pod pretekstem pomocy przyjęcia innego, tak, aby nikt się nie zorientował. Innym razem miał wyjmować sprzęt z pudełek, które odkładał na miejsce, a towar trafiał do jego mieszkania.

Policjanci zatrzymali 28-latka. Skradziony sprzęt znajdował się jego mieszkaniu i był przez mężczyznę użytkowany. W sprawie został zgromadzony materiał dowodowy. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie postępowania nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola w Warszawie.

nadkom. Marta Sulowska

Powrót na górę strony