Aktualności

„Przyszliśmy odwiedzić koleżankę”

Data publikacji 06.05.2024

Tak tłumaczyli siłowe wejście na teren ogrodzonego budynku. Ze sobą mieli sprzęt służący do włamań. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorąco przestępczego procederu. Zaskoczeni widokiem umundurowanego patrolu jeden z nich próbował uciec, aby uniknąć odpowiedzialności. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany. Po usłyszeniu zarzutów karnych, może grozić im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że dwóch nieznanych mężczyzn siłowo weszło na teren ogrodzonego budynku, najpierw przeskoczyli ogrodzenie, później podważyli drzwi i weszli do budynku. Na miejscu policjanci sprawdzili o co chodzi. Za drzwiami prowadzącymi do boksów piwnicznych mundurowi usłyszeli szmery. Było tam dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy włamali się do piwnic i próbowali skraść sprzęt. Jeden z nich na widok umundurowanego patrolu próbował uciec, aby uniknąć odpowiedzialności. Został zatrzymany, jego kompan również.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 36-latek był poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli dwa zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem działając wspólnie i w porozumieniu. Za to przestępstwo może grozić im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie postępowania prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Praga Północ w Warszawie.

nadkom. Marta Sulowska

Powrót na górę strony