Aktualności

Tymczasowy areszt za posiadanie narkotyków

Data publikacji 08.05.2024

Policjanci z wydziału kryminalnego z Bemowa zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczną ilość mefedronu, marihuany oraz haszyszu. 22- latek trafił do policyjnej celi. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej i środków odurzających, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego z Bemowa w wyniku pracy operacyjnej uzyskali informację, że w jednym z mieszkań mogą znajdować się narkotyki. Kryminalni zorganizowali działania i przystąpili do czynności. W mieszkaniu przebywał 22- letni mężczyzna. Podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli w plastikowych pudełkach i torebkach foliowych susz roślinny i zbrylone substancje. Ujawnili również wagi elektroniczne oraz pieniądze.

Wszystkie zabezpieczone substancje zostały przekazane do dalszych badań, mężczyzna został zatrzymany. W wyniku badań laboratoryjnych okazało się, że zabezpieczone substancje to ponad 240 gramów mefedronu, środków odurzających w postaci ziela konopi  innych niż włókniste w ilości ponad 300 gramów oraz haszyszu o wadze niespełna 400 gramów.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej i środków odurzających.

Na wniosek prokuratora, decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

Czynności w sprawie postępowania prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie.

nadkom. Marta Sulowska/mw

Powrót na górę strony