Aktualności

Zatrzymana do znieważenia z powodów narodowościowych

Czynności operacyjne policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu z Woli doprowadziły do zatrzymania kobiety podejrzanej o znieważenie z powodów narodowościowych. Do zdarzenia doszło ostatniego dnia kwietnia br. przy stacji metra na Woli. Podejrzana usłyszała już zarzut stypizowany w art. 257 Kodeksu Karnego o charakterze chuligańskim, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 30 kwietnia br. w godzinach popołudniowych przy stacji metra na terenie Dzielnicy Wola. Ze wstępnych informacji wynika, że nieznana kobieta słysząc rozmowę obywatelki Białorusi znieważyła ją używając obraźliwych i niecenzuralnych słów nawiązujące do jej pochodzenia i z tego samego powodu naruszyła jej nietykalność cielesną szarpiąc ją za ubranie i włosy oraz napluła jej w twarz. Zaraz po tym kobieta oddaliła się z miejsca. Następnego dnia pokrzywdzona przyszła do wolskiej komendy, w tej sprawie zostało przyjęte zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Sprawa trafiła do policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu. Funkcjonariusze zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu oraz nagranie ze zdarzenia, które było w sieci. Były one wnikliwie przeanalizowane, chodziło o ustalenie okoliczności zdarzenia jak i tożsamości sprawcy znieważenia.

Policjanci z Woli we współpracy z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji na Bemowie ustalili, że kobieta prawdopodobnie przebywa na terenie warszawskiego Bemowa. We wtorek (7.05.24r.) 34-latka została zatrzymana i doprowadzona do policyjnego aresztu. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzana usłyszała zarzut karny dotyczący znieważenia osoby i naruszenia nietykalności cielesnej z powodu jej przynależności narodowościowej o charakterze chuligańskim. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Marta Sulowska/JW

  • Policjantka stoi obok zatrzymanej.
    Kobieta zatrzymana przez policjantów
  • Policjantka przesłuchuje zatrzymaną.
    Kobieta zatrzymana przez policjantów

Film KRP_4_zniewazenie.mp4

Pobierz plik KRP_4_zniewazenie.mp4 (format mp4 - rozmiar 43.9 MB)

Powrót na górę strony