Aktualności

Poprosiła o pomoc dzielnicowych, bo wiedziała, że można na nich liczyć

Data publikacji 15.05.2024

Dzielnicowi z komisariatu Policji na Bemowie pomogli starszej kobiecie. 93-latka nie mogła sobie poradzić, aby przedostać się do swojego mieszkania. Zaniepokojona i zdenerwowana od razu poszła do komisariatu Policji szukać pomocy. Dzielnicowi nie czekając długo od razu udzielili 93-latce wsparcia.

O dzielnicowych zwykło się mówić, że to tzw. „policjanci pierwszego kontaktu” – każdy może zwrócić się do nich o pomoc czy poradę. Stanowią oni ważne ogniwo pomiędzy Policją a społeczeństwem. Rolą dzielnicowego jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców w podległym im rejonie. Zadania wykonywane przez dzielnicowych nie należą do najłatwiejszych. 

Dzielnicowy podczas codziennej służby odwiedza swój rejon. Rozmawia z mieszkańcami, ostrzega przed zagrożeniami oraz pomaga w rozwiązaniu problemów. Praca dzielnicowego wymaga od funkcjonariuszy zarówno merytorycznego przygotowania jak i umiejętności interpersonalnych.

Do niepokojącej dla 93-latki sytuacji doszło kilka dni temu. Starsza Pani przyszła do komisariatu na warszawskim Bemowie z prośbą o pomoc. Z informacji przekazanych policjantom wynikało, że nie może otworzyć drzwi od mieszkania, starsza Pani była zdenerwowana i zdezorientowana.

Z pomocą kobiecie przyszli dzielnicowi. Policjanci nie czekając długo od razu udzielili wsparcia 93-latce, a cała sytuacja zakończyła się powodzeniem.

nadkom. Marta Sulowska

Powrót na górę strony