Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne spotkanie z bemowskimi seniorami

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną z wolskiej komendy przeprowadziła kolejne już spotkanie z seniorami, które zostało zorganizowane w Ośrodku Wsparcia dla Seniorów. Podczas prelekcji seniorzy dowiedzieli się między innymi jak mogą wystrzegać się niebezpieczeństw związanych z coraz powszechniejszymi przestępstwami dokonywanymi na osobach starszych.

W ostatnim czasie oszuści wyłudzają od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. W większości sprawcy tego typu oszustw są zatrzymywani dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane. Niestety wciąż są osoby, które stają się ofiarami tego typu przestępców. Kiedy odbierają telefon od rzekomego „policjanta” z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów działających metodą na tzw. "wnuczka", przekazują często oszczędności całego życia.

Sierż. szt. Małgorzata Staniszewska spotkała się z seniorami w Ośrodku Wsparcia dla Seniorów przy ul. Lazurowej. Podczas spotkania policjantka przestrzegała przed czyhającymi na nich niebezpieczeństwami. Policjantka uczulała zebranych, by kierowali się zasadą "ograniczonego zaufania" wobec obcych osób, które do nich dzwonią bądź pukają do ich drzwi. Ostrzegała też przed niebezpiecznymi wiadomościami SMS wysyłanymi na telefon komórkowy z informacją o konieczności uregulowania zaległości za prąd, bądź dopłaty do przesyłki kurierskiej.

Spotkanie było okazją do rozmów o bezpieczeństwie, a także stworzyło możliwość integracji z seniorami. Podobne spotkania w najbliższym czasie będą kontynuowane.

nadkom. M. Sulowska

  • Policjantka i seniorzy.
    Kolejne spotkanie z bemowskimi seniorami
Powrót na górę strony