Aktualności

O bezpieczeństwie dzieci na Woli

Wolscy policjanci wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 351 we współpracy z Sekcją Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wolską Delegaturą Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa, przeprowadzili zajęcia z najmłodszymi uczniami na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Wspólne zajęcia z zakresu bezpiecznego poruszania się w pobliżu pasa ruchu, a następnie praktyczne zajęcia na terenie szkoły, cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci.

Wczoraj o poranku odbyło się spotkanie z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego, czyli uczniami Szkoły Podstawowej nr 351, zorganizowane w ramach współpracy przez wolską profikatyczkę i dzielnicowego z wolską Delegaturą Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa. W spotkaniu uczestniczył funkcjonariusz z Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego.

Działania, które na co dzień prowadzą policjanci z Woli, mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych. W tym celu organizowane są spotkania z dziećmi i młodzieżą w ramach zajęć szkolnych.

Pierwsza część spotkania była poświęcona wiedzy teoretycznej, podczas której zostały przekazane dzieciom informacje dotyczące ogólnie pojętego bezpiecznego poruszania się w pobliżu pasa ruchu, w drodze do szkoły i bezpiecznego z niej powrotu do domu. Następnie Pani Renata Gołębiewska Kierownik Wolskiej Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa podarowała dzieciom odblaski, książeczki oraz kamizelki odblaskowe, w które dzieci natychmiast się ubrały. Zaraz po tym, uczniowie wraz z opiekunami i policjantami mieli okazję obejrzeć policyjny radiowóz i policyjny motocykl.

Składamy szczególne i serdeczne podziękowanie za współpracę dyrekcji, nauczycielom i uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 351, Wolskiej Delegaturze Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa oraz Sekcji Profilaktyki Wydziału Ruchu Drogowego KSP.

nadkom. Marta Sulowska

 • Policjant, motocykl i dzieci.
  O bezpieczeństwie z dziećmi
 • Dzieci.
  O bezpieczeństwie z dziećmi
 • Policjanci i dzieci.
  O bezpieczeństwie z dziećmi
 • Policjant i dzieci.
  O bezpieczeństwie z dziećmi
 • Policjant i dzieci.
  O bezpieczeństwie z dziećmi
 • Policjanci i dzieci.
  O bezpieczeństwie z dziećmi

Film Spotkanie dzieci

Opis filmu: Spotkanie dzieci

Pobierz plik Spotkanie dzieci (format mp4 - rozmiar 35.73 MB)

Powrót na górę strony