Aktualności

Tymczasowy areszt za posiadanie 3 kg narkotyków

Policjanci z wydziału kryminalnego z Bemowa zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczną ilość mefedronu, marihuany, kokainy i innych narkotyków. 29- latek był poszukiwany sześcioma podstawami. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej i środków odurzających, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego z Bemowa w wyniku pracy operacyjnej uzyskali informację, że w jednym z mieszkań na warszawskiej Ochocie mogą znajdować się narkotyki. Kryminalni zorganizowali działania i przystąpili do czynności. Podczas przeszukania mieszkania  29-latka policjanci znaleźli w plastikowych pudełkach i torebkach foliowych susz roślinny i zbrylone substancje.

Wszystkie zabezpieczone substancje zostały przekazane do dalszych badań, mężczyzna został zatrzymany. W wyniku badań laboratoryjnych okazało się, że zabezpieczone substancje to mefedron, marihuana, kokaina i inne o łącznej wadze 3 kilogramów. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Płocku w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 3 lat i 6 miesięcy, nakazem doprowadzenia do zakładu karnego w celu odbycia kolejnych 364 dni pozbawienia wolności oraz trzema zarządzeniami o ustalenie miejsca pobytu.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Ochota w Warszawie podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej i środków odurzających.

Na wniosek prokuratora, decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

Czynności w sprawie postępowania prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota w Warszawie.

nadkom. Marta Sulowska

 

  • Substancje w torebkach foliowych i słoiku.
    Narkotyki zabezpieczone przez policjantów
Powrót na górę strony