Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Woli na spotkaniu z przedszkolakami

To już nie pierwsza wizyta funkcjonariuszy policji w wolskim przedszkolu. Policjant w mundurze w przedszkolu jest niezwykłym przeżyciem dla dzieci. Policjantka zajmująca się na co dzień profilaktyką przeprowadziła zajęcia w ramach programów profilaktyczno-prewencyjnych dla najmłodszych. Przypomniała dzieciom najważniejsze numery alarmowe, zasady bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, a także to, jak mają zachowywać się w sytuacjach zagrożenia. W spotkaniu brał udział dzielnicowy.

Mając na uwadze wspólny cel, czyli bezpieczeństwo dzieci, policjanci prowadzą pogadanki z najmłodszymi. Profilaktyka jest bardzo ważna od najmłodszych lat i procentuje w przyszłości. Każde spotkanie jest bardzo ciekawe zarówno dla dzieci jak i dla funkcjonariuszy. Tym razem policjantka zajmująca się na co dzień profilaktyką z komendy na Woli  sierż. szt. Małgorzata Staniszewska odwiedziła przedszkole w Dzielnicy Wola. Policjantka przeprowadziła pogadankę na temat bezpiecznych zachowań, przedstawiła zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodzie oraz dużą uwagę zwróciła na kontakt z obcą im osobą. W spotkaniu uczestniczył również dzielnicowy.

Policjantka podczas spotkania przypomniała jeszcze informację o numerach alarmowych i zachęcała także najmłodszych do używania elementów odblaskowych. Dzieci miały również okazję dowiedzieć się na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego mundur oraz jaki sprzęt jest potrzebny policjantom podczas służby. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. 

nadkom. Marta Sulowska/D.K

  • Policjantka, radiowóz i dzieci.
    Policjanci na spotkaniu w przedszkolu
Powrót na górę strony