Aktualności

MOBILNA PROFILAKTYKA - policjanci edukują w terenie

Rozmów o bezpieczeństwie nigdy za wiele, dlatego jesteśmy tam, gdzie dzieci spędzają swój wolny czas np. na pikniku, w parku lub na boisku sportowym. Policjanci z Woli i Bemowa realizują cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą szkolną. Przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwie w życiu codziennym.

O bezpieczeństwie można rozmawiać wszędzie, dlatego jesteśmy tam, gdzie dzieci spędzają swój wolny czas np. na pikniku, w parku lub na boisku sportowym. Dlatego też policjanci z Woli i Bemowa przy każdej okazji spotykają się na co dzień z dziećmi i młodzieżą, aby porozmawiać z nimi o ich bezpieczeństwie, uświadomić młodym ludziom, że wokół może czekać na nich wiele zagrożeń i warto wiedzieć, jak sobie z nimi radzić. Funkcjonariusze przypominają również podstawowe zasady ruchu drogowego, które powinien znać każdy jego uczestnik. Szczególną uwagę zwracają na przechodzenie przez przejście dla pieszych z telefonem w ręku czy przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych na rowerach. Zachęcają również do noszenia kasku w trakcie korzystania z rowerów, rolek czy hulajnóg. Warto również przypominać dzieciom i młodzieży jak nie paść ofiarą przestępstwa lub po prostu nie zrobić sobie krzywdy.

Dlatego też policjantka zajmująca się na co dzień profilaktyką wraz z policyjnym Borsukiem porozmawiali z dziećmi i ich opiekunami o bezpieczeństwie w rejonie placu zabaw, uświadamiali, że warto wiedzieć jak sobie z radzić z zagrożeniami.

Przez kolejne tygodnie będziemy obecni w parkach, na placach zabaw, skateparkach i wszędzie tam, gdzie gromadzą się młodzi ludzie. Będziemy także opowiadać o podstawowych zasadach poruszania się na hulajnogach, prawidłowym korzystaniu z infrastruktury rowerowej, przejść dla pieszych, dzikich kąpielisk, nadmorskich plaż i miejskich basenów.

Porozmawiamy także z rodzicami, aby pamiętali o właściwym i odpowiedzialnym sposobie sprawowania opieki nad swoimi dziećmi.

nadkom. Marta Sulowska

  • Policjantka i dziecko.
    MOBILNA PROFILAKTYKA – policjanci edukują w terenie
  • Policjantka i dziecko.
    MOBILNA PROFILAKTYKA – policjanci edukują w terenie
Powrót na górę strony